Digitalizacja w muzeach - forum dyskusyjne. Trwałość Informacji

Rejestracja

21.11.2024 - konferencja i panel dyskusyjny
Rejestracja zakończona: 13.11.2024 09:00
zakończona

22.11.2024 - szkolenie z cyberbezpieczeństwa
Rejestracja zakończona: 18.11.2024 16:00
zakończona

22.11.2024 - zwiedzanie Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie
Rejestracja zakończona: 18.11.2024 16:00
zakończona

21-22.11.2024 - udział online
Rejestracja zakończona: 19.11.2024 16:00
zakończona

Opis wydarzenia

Digitalizacja w muzeach - forum dyskusyjne
Trwałość informacji

Wydarzenie odbędzie się w dniach 21-22 listopada 2024 r. , w Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie.

Konferencja "Digitalizacja w muzeach - forum dyskusyjne. Trwałość informacji" to wyjątkowe wydarzenie skierowane do pracowników muzeów, oraz wszystkich zainteresowanych tematyką digitalizacji dóbr kultury, zabezpieczania oraz przechowywania danych. Podczas konferencji omówione zostaną zagadnienia związane z modelowaniem danych, trwałością informacji, poziomami dojrzałości digitalizacyjnej, europejską platformą współpracy na rzecz dziedzictwa kulturowego – projektem ECHOES. Będziemy rozmawiać o najważniejszych aspektach prawnych zbiorów cyfrowych oraz najnowocześniejszych nośnikach informacji.

Drugiego dnia wydarzenia zapraszamy na profesjonalne szkolenie z zakresu cyberbezpieczeństwa prowadzone przez firmę Securitum - pasjonatów bezpieczeństwa IT, praktyków z wieloletnim doświadczeniem w branży, na co dzień wykonujących audyty bezpieczeństwa systemów IT, testy penetracyjne oraz socjotechniczne. Podczas szkolenia zostaną omówione zagadnienia takie jak: wycieki danych oraz hasła, ataki i metody obrony, sztuczna inteligencja w cyberbezpieczeństwie, bezpieczeństwo sprzętu i pracy zdalnej oraz kopie zapasowe.

Czeka nas również oprowadzanie z przewodnikiem po zakamarkach Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie - tegorocznego partnera konferencji. Historia transportu, źródeł energii cywilizacji, komputerów, kosmosu – najcenniejsze eksponaty i najciekawsze historie, a także tajemnice Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odkryjemy już 22 listopada.

"Digitalizacja w muzeach - forum dyskusyjne" to idealna okazja do spotkania ekspertów z dziedziny digitalizacji, wysłuchania inspirujących referatów, poznania najnowszych danych, badań i projektów oraz do wymiany doświadczeń w gronie przedstawicieli instytucji kultury. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w wydarzeniu i rejestrację poprzez dostępną platformę.
Mogą Państwo wziąć udział we wszystkich dostępnych wydarzeniach w ramach konferencji, lub wybrać: 
- udział tylko pierwszego dnia konferencji
- udział drugiego dnia konferencji w szkoleniu z cyberbezpieczeństwa
- udział drugiego dnia konferencji w oprowadzaniu muzealnym

Program Wydarzenia oraz Regulamin Wydarzenia dostępne pod następującym linkiem: program wydarzenia


Wydarzenie realizowane jest w ramach Działalności Centrum Kompetencji w zakresie digitalizacji zasobów muzealnych dofinansowanej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Termin i miejsce

Rozpoczęcie:
21.11.2024 09:00
Zakończenie:
22.11.2024 15:00

Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

Pokaż na mapie

Strona rejestracji:
https://digitalizacja-w-muzeach.konfeo.com

Organizator

Narodowy Instytut Muzeów

ul. Topiel 12 (4 piętro), 00-342 Warszawa

[email protected]

+48 607 434 253
Pokaż mapę...
pl